Rury osłonowe

rury osłonowe

Rury osłonowe służą do ochrony kabli i przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed wpływem środowiska naturalnego. Swoje zastosowanie znajdują w warunkach terenowych normalnych jak chodniki i tereny zielone oraz w warunkach trudnych takich jak przepusty pod szlakami telekomunikacyjnymi przy drogach, ulicach, czy torowiskach.

Rury osłonowe dostępne w naszej ofercie pochodzą od jednego z wiodących producentów w Polsce - TPPLAST, którego produkty potwierdzone są certyfikatem ISO 9001:2008. Dzięki temu wiemy, że rury osłonowe są najwyższej jakości oraz trwałości, dzięki czemu można je wykorzystywać w wielu nawet najtrudniejszych warunkach. W naszej ofercie znajdują się między innymi:


Jesteś zainteresowany produktem?
 

- Rura karbowana dwuwarstwowa w kręgach (RODK/DVR)
Służy do ochrony kabli w otwartych wykopach. Zastosowanie dwóch karbowanych warstw (zewnętrznej i wewnętrznej) znacznie wzmacnia strukturę rury oraz ułatwia wprowadzanie przewodu na odległość.

- Rura karbowana dwuwarstwowa w odcinkach (RODO/DVK)
Służy do ochrony kabli w wykopach otwartych. Poprzez połączenie zewnętrznej warstwy karbowanej z gładką warstwą wewnętrzną rura ta osiąga dużą wytrzymałość mechaniczną, utrzymując dobrą elastyczność. Surowiec HDPE zapewnia mały ciężar rury oraz odporność na wszelkiego rodzaju substancje korodujące. Dzięki temu rura przez wiele lat zachowuje swoje własności ochronne dla osłanianych przewodów.

- Rura osłonowa sztywna z kielichem (ROS-M/SRS
Służy do ochrony kabli w trudnych warunkach terenowych, przy maksymalnych obciążeniach transportowych. Są to rury zakończone kielichem. Standardowo wykonywane są w odcinkach 6-cio metrowych, w kolorach: czerwony i niebieski na zewnątrz, czarny w środku.

- Rura osłonowa do przecisków i przewiertów (ROS-Z/SRS-G)
Służą do przewiertów sterowanych, łączone metodą zgrzewania. Standardowo wykonywane są w odcinkach 6 i 12 metrowych, w kolorze czarnym.

- Rura osłonowa sztywna dzielona (ROS-D)
Służy do ochrony istniejących kabli i naprawy uszkodzonych kanalizacji kablowych. Rura składa się z dwóch elementów, które instaluje się poprzez zatrzaśnięcie górnej części z dolną.

- Rura osłonowa do kabli optotelekomunikacyjnych (TELKOM/OPTO)
Służy do budowy lokalnej i długodystansowej telekomunikacyjnej kanalizacji wtórnej i rurociągów kablowych. Rury TELKOM to rury z gładką powierzchnią zewnętrzną oraz wewnętrzną powierzchnią rowkowaną z warstwą poślizgową. Standardowo wykonywane są w kolorze czarnym z różnobarwnymi paskami na powierzchni zewnętrznej.

- Rura przyłączeniowa sztywna UV z kielichem (RPS-UV-M/BE)
Służy do ochrony kabli na otwartych przestrzeniach (na słupach, ścianach budynków, konstrukcjach mostów itp.). Są to rury osłonowe zakończone kielichem. Standardowo wykonywane są w kolorze czarnym, w odcinkach 6 i 3 metrowych.

- Rura przyłączeniowa sztywna UV (RPS-UV/SV)
Służy do ochrony kabli na otwartych przestrzeniach (na słupach, ścianach budynków, konstrukcjach mostów itp.). RPS-UV to gładkościenne rury osłonowe. Standardowo wykonywane są w kolorze czarnym, w odcinkach 3 metrowych.

  

  

Script logo
Kontakt